Aktuálně

<   ... 4  5  6  7   8    9  10  11  12  >  

9.9.2010 Středeční pohár v Radvanicích

Středeční pohár v Radvanicích

Třetím závodem pokračoval Středeční pohár horských kol závodem v Radvanicích. Opět se podařilo vyhnout se dešti, snad to tak zůstane i v dalších závodech. Výsledky závodu už by měly být kompletní, doplněné je i průběžné pořadí celého seriálu. Na trati se opět objevilo několik fotografů, můžete prohlížet fotky Zdeňka Šulce, ale i Aleše a Eleny Vaníčkových. Dalším závodem jsou za týden ve středu Havlovice, stavitelem je Míra Duch, takže se máte na co těšit. Je aktualizovaná mapa závodu i časový rozpis.


3.9.2010 Středeční pohár na Odolově minulostí

Středeční pohár na Odolově minulostí

Druhý závod středečního poháru horských kol na Odolově je již minulostí. 139 bajkerů na trati, po úterních deštích trať rozbahněná, ale počasí opět přálo. Snad to tak letos zůstane, a třeba se někdy bude i za koly prášit. Na stránkách závodu v Odolově najdete výsledky  a doplnili jsme i průběžné výsledky poháru. Na trati opět fotili Zdeněk Šulc a Aleš Vaníček. Dalším závodem budou Radvanice, Tomáš Kašpar píše, že tratě jsou u nás stejné jako vloni, jen je prý nebudeme nazývat 1/4 maratonem, je bude to pouze jednookruhový závod o délce cca 17 km.


1.9.2010 Středeční pohár horských kol odstartoval

Středeční pohár horských kol odstartoval

O uplynulém víkendu odstartoval letošní Středeční pohár horských kol pod názvem BP Lumen Bike4u cup 2010. Po několika letech jsme se s místem startu a cíle vrátili na tradiční "Pálenku" a volba to byla dobrá. Karel Sádlo a team okolo něj postavili klasickou "pálenkovskou trať. Po několika dnech dešťů byla obloha k bajkerkám  a bajkerům milosrdná, jak to nakonec všechno dopadlo, najdete ve výsledkách závodu. Na trati fotili stálice Zdeněk Šulc a rodina Vaníčkova (Aleš a Elena). Dalším závodem pokračuje dnes středeční pohár další klasikou na Odolově. Sledujte časový rozpis závodu, trasa zůstává s malými změnami taky stejná, přesvědčit se můžete v mapě závodu.


25.8.2010 NOVINKA - TÝMOVÁ SOUTĚŽ

NOVINKA - TÝMOVÁ SOUTĚŽ

Novinkou 15. ročníku Středečního poháru je soutěž týmů. Protože se "středečáku" zúčastňují jak registrované cyklistické oddíly, tak různé party nadšených bikerů závodících "pod jednou vlajkou", rozhodli jsme se zpestřit středeční závodění také na týmové úrovni. Nejde však o hodnotné ceny, ale především o prestiž a zábavu. Nejlepší tři týmy si odnesou tekuté ceny a laskominy a jméno vítězného týmu pak bude na vždy vyryto na putovním poháru. Tím bychom chtěli zahájit novou tradici. K účasti v týmové soutěži jsou nutné dvě věci - přihlásit družstvo při prvním závodě v kanceláři (bez poplatku) a uvést u všech členů týmu stejný název při registraci. Počet členů týmu ani zařazení do kategorií není omezeno, v každém závodě se však započítává pouze nejlepších 5 výsledků. Do týmové soutěže nejsou započítávány výsledky v kategoriích příchozí, přípravka a předškolní. Na stupně vítězů se vedle sebe mohou postavit ryze týmy mládežnické, veteránské nebo složené z více kategorií. Vše je možné. Podrobná pravidla najdete v rozpise poháru.


19.8.2010 XC Rtyňská zvonice 2010

XC Rtyňská zvonice 2010

Prvním závodem letošního Středečního poháru bude již po třetí XC Rtyňská zvonice. Jejíž zázemí a start s cílem se přemístí ze Žabárny nahoru k bývalé sjezdovce Pálenka. Na místo, kde Středeční pohár v roce 1996 vzniknul. Závod se jede jako oficiální Mistrovství KH kraje v cross country pro kategorie od žáků po veterány. První tři závodníci ve všech kategoriích (kromě předškolních a příchozích mužů a žen) budou navíc odměněni pamětní a věcnou nebo finanční cenou. Můžete se těšit na klasický "pálenkovský" okruh s technickými pasážemi, rychlými sjezdy i těžkými výjezdy. Propozice a časový rozpis závodu najdete zde.


8.8.2010 Středeční pohár 2010 začne 28. srpna

Středeční pohár 2010 začne 28. srpna

Letošní, patnáctý, ročník Středečního poháru odstartuje v sobotu 28. srpna závodem XC Rtyňská zvonice, který se pojede jako oficiální mistrovství Královéhradeckého kraje. I letos na vás čeká 7 závodů v 7 lokalitách, z toho 5 závodů cross country, "čtvrtmaratón" a závod up & down. Vypsány jsou kategorie od předškolních po veterány nad 50 let. Novinkou je kategorie příchozí ženy, která je určena, podobně jako mužská verze, bikerkám, které nemají závodní ambice, ale chtěli by si záod zkusit. Třeba maminky doprovázející své ratolesti v dětských kategoriích. Pohár bude zakončen slavnostním vyhlášením výsledků a bike party v sobotu 23. října. Na webu již najdete termíny jednotlivých závodů, propozice poháru a registrační formulář. Také letos totiž máte možnost přihlásit se dopředu za zvýhodněné startovné na celý pohár.


22.10.2009 Středeční pohár byl důstojně zakončen

Středeční pohár byl důstojně zakončen

V sobotu 17. října byla udělána definitivní tečka za středečním pohárem a závodní sezónou v Podrkonoší. Na slavnostním vyhlášení výsledků byli odměněni nejlepší závodníci jednotlivých kategorií poháru, ředitelé jednotlivých závodů a celý realizační tým poháru. Promítali se filmy, losovala tombola a nakonec tancovalo, diskitovalo, popíjelo... Vše podstatné najdete na fotkách od Zdeňka Šulce. DVD z letošního ročníku poháru a Ratibořického maratónu můžete objednávat zde. Všem děkujeme za účast a pomoc s organizací závodů v průběhu celé sezóny. Nyní nás čeká období odpočinku a přípravy na další rok. Přejeme všem pohodovou zimu a těšíme se na setkání při prvním jarním závodě - Ratibořickém maratónu 2010. Pedálu zdar!


5.10.2009 Vyhlášení výsledků a Bujará Úpice podzim

Vyhlášení výsledků a Bujará Úpice podzim

Babí léto je už minulostí a s jeho odchodem skončil také letošní čtrnáctý Středeční pohár horských kol. Tedy zatím pouze jeho sportovní část. Ještě nás čeká slavnostní vyhlášení výsledků a společné neformální zakončení cyklistické závodní sezóny v Jestřebích horách. Kromě ocenění nejlepších závodníků Středečního poháru se v Úpici budou předávat ceny také vítězům krajského mládežnického poháru. Bude se losovat tombola, promítat filmy z letošního Ratibořického maratónu a Středečního poháru a nakonec taky tancovat. Zahrají jestřebohorští HF Band, Papaya Tyrkys z Hronova, Groteska ze Dvora Králové a nakonec vrchlabští Konec Konců. Akce je od 19.30 otevřena veřejnosti. Podrobné informace hledejte zde.


1.10.2009 Středeční pohár zakončily Havlovice

Středeční pohár zakončily Havlovice

Závodní část 14. ročníku Středečního poháru horských kol je za námi. O poslední díl se postaral nový závod na technickém okruhu v Havlovicích. Zavzpomínali jsme tak na staré časy, kdy se pohár jezdil téměř výhradně na podobných tratích. Ředitel závodu a stavitel trati Míra Duch tak opět připravil prověrku i pro zkušené a otrlé závodníky. Podívejte se na výsledky a fotky ze závodu. A jak letošní pohár nakonec dopadl se dočtete v celkových výsledcích. Tak 17.10. v sále Juty při slavnostním vyhlášení výsledků a následné bike party - sejdeme se jako obvykle.


26.9.2009 Předposlední zastávka ve Rtyni

Předposlední zastávka ve Rtyni

Ve středu 23. září se ve Rtyni v Podkrkonoší na hřišti konalo šesté pokračování Středečního poháru 2009. Po několikaleté pauze se opět jel závod UP & DOWN, při kterém byl hodnoce zvlášť úsek do kopce a sjezdu. Každý tak bodoval dvakrát. Za krásného počasí se sešlo opět téměř 150 závodníků a jak si kdo s oběma úseky poradil se podívejte zde. Podívejte se také na průběžné výsledky a fotky od Zdeňka Šulce. V celkovém hodnocení se u všech kategorií, mimo předškolní a přípravka, počítá 6 nejlepších výsledků z 8. U předškolních a přípravky pak 5 ze 7.


1_Apache - Apache Bike4u Cup 2014
2_BP Lumen - Apache Bike4u Cup 2014
3_Barta.bike - Apache Bike4u Cup 2014
3_Bike4U - Apache Bike4u Cup 2014
3_SR Suntour - Apache Bike4u Cup 2014
3_teasi - Apache Bike4u Cup 2014
4_crono - Apache Bike4u Cup 2014
6_kinetic - Apache Bike4u Cup 2014
7_weldtite - Apache Bike4u Cup 2014
8_tf2 - Apache Bike4u Cup 2014
9_dirtwash - Apache Bike4u Cup 2014
1_Koolstop - Apache Bike4u Cup 2014
2_Kovys - Apache Bike4u Cup 2014
5_pitrs - Apache Bike4u Cup 2014
6_blue fly - Apache Bike4u Cup 2014
7_loko trutnov - Apache Bike4u Cup 2014
7_redpoint - Apache Bike4u Cup 2014
9_trutnov_trails - Apache Bike4u Cup 2014
1_Úpice - Apache Bike4u Cup 2014
KH Kraj - Apache Bike4u Cup 2014

Odkazy

 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: pohar@bplumen.cz