Aktuálně

<   ... 2  3  4  5   6    7  8  9  10  >  

23.8.2011 Středeční pohár horských kol 2011

Středeční pohár horských kol 2011

Už v neděli 28. srpna odstartuje 16. ročník Středečního poháru horských kol, který se každoročně koná v cyklistice zaslíbenému regionu Jestřebí hory. V čase babího léta, které je nejkrásnějším obdobím v roce, se pojede celkem 6 cross country závodů. Ty jsou určeny závodníkům všech věkových i výkonnostních kategorií. Vypsáno je celkem 16 kategorií od předškolních (od 3 let) po veterány (nad 50 let). Trasy jsou technicky i profilově přiměřené a díky odlišnému počtu kol pro různé kategorie jsou bez problému zvládnutelné pro všechny. Kategorie předškolní a přípravka pak jedou na speciálních zkrácených okruzích.

Seriál zahájí v neděli 28.8. v místě svého zrodu a to v lesích rtyňské Pálenky, kde jsou snad nejlepší terény pro cross country v širokém okolí. Pokračovat bude o deset dní později na tradičním okruhu okolo Švédského vrchu a třetím pokračování se odehraje na hladě v Radvanicích, kde se pojede klasický XC okruhový závod poprvé. Druhou polovinu otevře 4. závodem opět rtyňská Pálenka, nemusíte se však obávat, že by se jelo na stejné trase jako při prvním závodě. Druhým víkendovým závodem bude ten na Bohdašíně se startem na hřišti a poslední pohárové body se pak budou rozdělovat při závodě v Úpici. Úplnou tečku za pohárem pak udělá slavnostní vyhlášení výsledků, které se uskuteční v sobotu 22. října v Úpici.


25.10.2010 Vyhlášení středečního poháru

Vyhlášení středečního poháru

V sobotu jsme společně zakončili středeční pohár horských kol pro rok 2010. Vítězové všech kategorií dostali svoje ceny, trička se letos snad taky povedly, a my bychom pro vás rádi připravili v roce 2011 šestnáctý ročník Vašeho podzimního seriálu. Napište nám do diskuze vaše náměty, poznámky a postřehy k letošnímu ročníku, za ty Vám děkujeme. Atmosféru vyhlášení zachytili fotografové Zdeněk Šulc, a Aleš Vaníček, oběma pánům děkujeme za zdokumentování celého seriálu. A s Vámi všemi se těšíme na viděnou na některé z našich dalších pořádaných akcí - již 24. dubna 2001 připravujeme Ratibořický MTB maraton a 4. června 2011 Festival cyklistiky. Užívejte zimu, odpočívejte a nezapomeňte začít zase trochu jezdit....


30.9.2010 Středeční pohár horských kol minulostí

Středeční pohár horských kol minulostí

Středeční pohár horských kol Bike4u BP LUMEN cup 2010 včera definitivně skončil. Už se sejdeme pouze v sobotu 23. října v Úpici při slavnostním vyhlášení výsledků. V sobotu na Bohdašíně ještě přálo počasí, závod UP&DOWN ve Rtyni v Podkrkonoší bohužel zase poznamenalo počasí. Výsledky jsou na stránkách jednotlivých závodů,  fotky z Bohdašína a nově taky z posledního závodu Up&Down fotil pro vás Aleš Vaníček s rodinou. Průběžné výsledky jsou doplněné, spočítáme ještě výsledky teamů a vy už se můžete pomalu těšit na zasloužený odpočinek a dlouhý zimní spánek. See you...


23.9.2010 Prosluněná Úpice

Prosluněná Úpice

Tak  jsme se konečně na letošním ročníku středečního poháru dočkali sluníčka. Za koly se naštěstí neprášilo, ale stejně nás Úpice přivítala typickým babím létem. 130 bikerů a bajkerek na startu, trasa prakticky stejná, jako v loňských letech. Jak to dopadlo, najdete ve výsledkách, doplněné je i průběžné pořadí celého seriálu. Fotky klasicky od Zdeňka Šulce tady a  na stránkách Aleše Vaníčka najdete fotogalerii Zdeňky a Jany Adámkových. Středeční pohár horských kol pokračuje hned v sobotu závodem na Bohdašíně, mapu závodu najdete tady a hlavně sledujte časový rozpis závodu - je odlišný od toho středečního.


21.9.2010 Reportáž z Havlovic

Reportáž z Havlovic

Úpická internetová a kabelová televize natočila pro vás minulý týden závod v Havlovicích. Videoreportáž najdete pod tímto odkazem. I na zítřejším závodě v Úpici se s pracovníky televize-js potkáte, tak se při pohledu do kamery nemračte!!!


16.9.2010 Propršené Havlovice

Propršené Havlovice

Středeční pohár horských kol se přehoupl do své druhé poloviny závodem v Havlovicích. Od rána trať skrápěly provazy deště, v době startu déšť na chvilku ustal, ale nakonec se zase v průběhu závodu rozpršelo.  I proto startovalo jenom 103 odvážlivců. Trasa až na malé změny se podobala té loňské, stavitelem byl opět Mirek Duch. Doplnili jsme pro vás výsledky závodu i průběžné pořadí. Na trati opět fotili Zdeněk Šulc a Aleš Vaníček. Příští týden se určitě potkáme v prosluněné Úpici. Start závodu je tradičně ve Rtyňce pod lesem, trasu závodu si už teď můžete projet podle mapy závodu. Aktualizovány jsou průběžné výsledky soutěže týmů.


9.9.2010 Středeční pohár v Radvanicích

Středeční pohár v Radvanicích

Třetím závodem pokračoval Středeční pohár horských kol závodem v Radvanicích. Opět se podařilo vyhnout se dešti, snad to tak zůstane i v dalších závodech. Výsledky závodu už by měly být kompletní, doplněné je i průběžné pořadí celého seriálu. Na trati se opět objevilo několik fotografů, můžete prohlížet fotky Zdeňka Šulce, ale i Aleše a Eleny Vaníčkových. Dalším závodem jsou za týden ve středu Havlovice, stavitelem je Míra Duch, takže se máte na co těšit. Je aktualizovaná mapa závodu i časový rozpis.


3.9.2010 Středeční pohár na Odolově minulostí

Středeční pohár na Odolově minulostí

Druhý závod středečního poháru horských kol na Odolově je již minulostí. 139 bajkerů na trati, po úterních deštích trať rozbahněná, ale počasí opět přálo. Snad to tak letos zůstane, a třeba se někdy bude i za koly prášit. Na stránkách závodu v Odolově najdete výsledky  a doplnili jsme i průběžné výsledky poháru. Na trati opět fotili Zdeněk Šulc a Aleš Vaníček. Dalším závodem budou Radvanice, Tomáš Kašpar píše, že tratě jsou u nás stejné jako vloni, jen je prý nebudeme nazývat 1/4 maratonem, je bude to pouze jednookruhový závod o délce cca 17 km.


1.9.2010 Středeční pohár horských kol odstartoval

Středeční pohár horských kol odstartoval

O uplynulém víkendu odstartoval letošní Středeční pohár horských kol pod názvem BP Lumen Bike4u cup 2010. Po několika letech jsme se s místem startu a cíle vrátili na tradiční "Pálenku" a volba to byla dobrá. Karel Sádlo a team okolo něj postavili klasickou "pálenkovskou trať. Po několika dnech dešťů byla obloha k bajkerkám  a bajkerům milosrdná, jak to nakonec všechno dopadlo, najdete ve výsledkách závodu. Na trati fotili stálice Zdeněk Šulc a rodina Vaníčkova (Aleš a Elena). Dalším závodem pokračuje dnes středeční pohár další klasikou na Odolově. Sledujte časový rozpis závodu, trasa zůstává s malými změnami taky stejná, přesvědčit se můžete v mapě závodu.


25.8.2010 NOVINKA - TÝMOVÁ SOUTĚŽ

NOVINKA - TÝMOVÁ SOUTĚŽ

Novinkou 15. ročníku Středečního poháru je soutěž týmů. Protože se "středečáku" zúčastňují jak registrované cyklistické oddíly, tak různé party nadšených bikerů závodících "pod jednou vlajkou", rozhodli jsme se zpestřit středeční závodění také na týmové úrovni. Nejde však o hodnotné ceny, ale především o prestiž a zábavu. Nejlepší tři týmy si odnesou tekuté ceny a laskominy a jméno vítězného týmu pak bude na vždy vyryto na putovním poháru. Tím bychom chtěli zahájit novou tradici. K účasti v týmové soutěži jsou nutné dvě věci - přihlásit družstvo při prvním závodě v kanceláři (bez poplatku) a uvést u všech členů týmu stejný název při registraci. Počet členů týmu ani zařazení do kategorií není omezeno, v každém závodě se však započítává pouze nejlepších 5 výsledků. Do týmové soutěže nejsou započítávány výsledky v kategoriích příchozí, přípravka a předškolní. Na stupně vítězů se vedle sebe mohou postavit ryze týmy mládežnické, veteránské nebo složené z více kategorií. Vše je možné. Podrobná pravidla najdete v rozpise poháru.


1_Bike4U - Apache Bike4u Cup 2014
2_Apache - Apache Bike4u Cup 2014
1_BP Lumen - Apache Bike4u Cup 2014
2_SR Suntour - Apache Bike4u Cup 2014
3_Limar - Apache Bike4u Cup 2014
3_spectro - Apache Bike4u Cup 2014
3_teasi - Apache Bike4u Cup 2014
4_crono - Apache Bike4u Cup 2014
6_kinetic - Apache Bike4u Cup 2014
7_weldtite - Apache Bike4u Cup 2014
8_tf2 - Apache Bike4u Cup 2014
9_dirtwash - Apache Bike4u Cup 2014
1_Koolstop - Apache Bike4u Cup 2014
2_Kovys - Apache Bike4u Cup 2014
3_jízdní kola - Apache Bike4u Cup 2014
5_pitrs - Apache Bike4u Cup 2014
6_blue fly - Apache Bike4u Cup 2014
7_loko trutnov - Apache Bike4u Cup 2014
7_redpoint - Apache Bike4u Cup 2014
8_KB_ends - Apache Bike4u Cup 2014
9_trutnov_trails - Apache Bike4u Cup 2014
1_Úpice - Apache Bike4u Cup 2014
KH Kraj - Apache Bike4u Cup 2014

Odkazy

 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: pohar@bplumen.cz